Göteborgs Schackförbund
Vegagatan 20, 413 09 Göteborg
tel:031-244715
goteborgschack@telia.com
Hemsideansvarig Roland Häll, hemsideansvarig@goteborgschack.com
 Västkustspelen 2013
Slutställning i Västkustspelen 2013 efter rond 7.
Plac Namn Klubb Poäng Kvalitet Grupp
           
  Grupp A        
1 Daniel Hogstad Eslövs SK 21 84 A
2 Daniel Skorczynski SS Manhem 17 68 A


Grupp B      
1 Fredrik Forsberg Eslövs SK 15 68 B
2 Christoffer Warefelt Varbergs SK 8 29 B
           
  Grupp C        
1 William Carlsson Falkenberg SK 17 70 C
2 Martin Jogstad Eslövs SK 17 68 C
3 Gabriel Winsnes SS Manhem 16 68 C
4 Justus Rudolph Lunds Akademiska 15 58 C
5 Haqvin Wedelsbäck Eslövs SK 15 52 C
6 David Bååw Kålltorps SK 14 60 C
7 Herman Ekelund Eslövs SK 14 59 C
8 Joel Paulin Hugo IFK Hindås 14 57 C
9 Axel Selvén Varbergs SK 14 51 C
10 Isac rlebring Eslövs SK 13 52 C
11 Hampus Lövebrant Värnamo SK 13 50 C
12 Joar Sixt IFK Hindås 13 50 C
13 Max Lifmark SK Kamraterna 12 43 C
14 Sebastian Bengtsson Eslövs SK 11 46 C
15 Loa Strandberg SS Manhem 11 44 C
16 Kevin Bengtsson Varbergs SK 10 43 C
           
  Grupp D        
1 Klemens NG Örgryte 19 80 D
2 Sixten Rosager Lunds Akademiska 19 74 D
3 Isak Storme Lundby SS 18 72 D
4 Jacob Jönsson SSSS/Bara Bönder 17 74 D
5 Felix Nettby Lundby SS 17 61 D
6 Johan Hällebo Eslövs SK 15 66 D
7 Anton Dik SSSS/Bara Bönder 15 64 D
8 Robin Ahlenius Jardås Noleredsskolan 15 62 D
9 Tom Wenander Kungsbacka SK 15 58 D
10 Johan Svensson Kungsbacka SK 15 58 D
11 Ludvig Strannabjer Melin Varbergs SK 15 58 D
12 Keivan Mohsenvand SS Manhem 15 56 D
13 Olof Söderquist SSSS/BaraBönder 14 65 D
14 Nils Ledin SK Kamraterna 14 54 D
15 Kaspar Lifmark SK Kamraterna 13 58 D
16 Wilhelm Enochsson SSSS/Bara Bönder 13 52 D
17 Markus Edberg Eslövs SK 13 50 D
18 Antonio Georgiev Kungsbacka SK 13 50 D
19 Johan Thuvesen Kungsbacka SK 13 44 D
20 Daniel Lopez Kålltorps SK 13 44 D
21 Tobias Linde SSSS/Bara Bönder 13 40 D
22 Hugo Osvaldsson Kungsbacka SK 12 56 D
23 Benjamin Olsson Eslövs SK 12 51 D
24 Karl Hellman Kungsbacka SK 11 46 D
25 Martin Ettberger Falkenberg SK 9 42 D
26 Johan Isaksson Varbergs SK 8 35 D
           
  Grupp E        
1 Amadeus Bech Johansson IFK Hindås 21 84 E
2 Adam Nilsson Noleredsskolan 17 74 E
3 Melker Lindner SSSS/Bara Bönder 17 68 E
4 Agnes NG Örgryte 17 68 E
5 Oscar Frennborn IFK Hindås 15 72 E
6 Alexander Aindow Eslövs SK 15 62 E
7 William Stridh IFK Hindås 15 62 E
8 Svante Blomberg SSSS/Bara Bönder 15 58 E
9 Theo Söderlund IFK Hindås 15 56 E
10 Oscar Nabbing SS Manhem 15 54 E
11 Gustav Törngren Kålltorps SK 15 48 E
12 Josef Zoltan Lundby SS 14 57 E
13 Elias Svensson Eslövs SK 14 51 E
14 Johannes Selvén Varbergs SK 13 50 E
15 Victor Lövebrant Värnamo SK 13 48 E
16 Oscar Jönsson SSSS/Bara Bönder 11 50 E
17 Erik Lindqvist SSSS/Bara Bönder 11 50 E
18 Jonna Petersson Harplinge SS 9 40 E
19 Noah Almgren Noleredsskolan 9 38 E
20 Oscar Gramming Noleredsskolan 9 30 E
           
           
  Grupp F        
1 Filip Vlahovic SS Manhem 19 70 F
2 Gustav Lindholm SS Manhem 18 71 F
3 Arvin Rasti SS Manhem 18 65 F
4 Sean Sanei Lundby SS 15 68 F
5 Ludwig Rosenius Uddevalla SS 15 60 F
6 Oliver Dias Moore Lunds Akademiska 15 60 F
7 Leonard Sassenberg Noleredsskolan 15 48 F
8 Mauritz Björck Harplinge SS 14 53 F
9 Marcus Lindholm SS Manhem 14 51 F
10 Anton Kastrati Harplinge SS 13 64 F
11 Alexander Törngren Kålltorps SK 13 58 F
12 Johannes Rosenbring Harplinge SS 13 52 F
13 Karl Lindqvist SSSS/Bara Bönder 12 50 F
14 Wille Berger Harplinge SS 11 44 F
15 Noel Nilsson Sahlin Falkenberg SK 10 40 F
           
  Ätranjungfrun I        
1 Kajsa Nilsson Noleredsskolan 21 84 I
2 Ylva Sixt IFK Hindås 19 76 I
3 Josefin Ström Halmstads SS 15 66 I
4 Johanna Nabbing SS Manhem 15 60 I
5 Zoe Dias Moore Lunds Akademiska 15 60 I
6 Ella Almgren Noleredsskolan 15 60 I
           
  Ätranjungfrun II        
1 Klara Olofsson Noleredsskolan 15 62 II
2 Iris Spremo Falkenberg SK 15 60 II
3 Madelene Törngren Kålltorps SK 15 52 II
4 Aurora Willbrink Falkenberg SK 14 50 II
5 Saga Sixt IFK Hindås 13 60 II
6 Agnes Gramming Noleredsskolan 13 54 II
7 Thea Sahlin Falkenberg SK 12 48 II
8 Rebecka Strandh Falkenberg SK 12 46 II
9 Cornelia Lifmark SK Kamraterna 10 44 II
           
           
           
           
Göteborgs Schackförbund, Vegagatan 20, 413 09 Göteborg
031-244715, Plusgiro 28 84 43-5, goteborgschack@telia.com
Hemsideansvarig Roland Häll, rolandhall@telia.com